top of page

אורתודונטיה

יישור שיניים לילדים ומבוגרים, מיועד לכל המטופלים מכל הגילאים.

במהלך תחלופת שיני החלב (הנשירות) בשיניים קבועות אצל ילדים, מתגלים לעיתים ליקויי סגר ויחסים לא תקינים בין הלסתות. כאשר השיניים בולטות, מסובבות, בהטיה או מחוץ לקשת השיניים, או כשיש צפיפות או מרווחים בין השיניים וכשהיחסים הסיגריים בין השיניים ויחסי לסתות אינם תקינים, נדרש טיפול אורתודנטי ליישור השיניים ולתיקון ליקויי הסגר.

מדוע מומלץ לטפל בליקויי סגר?
ליקויי סגר עלולים לגרום לתופעות שונות: מראה לא אסתטי של השיניים והפנים, בעיות תפקודיות של מערכת הלעיסה, הפרעות בנשימה ובדיבור, אי יכולת לסגור את הפה, יובש ודלקות חניכיים. שיניים שאינן במקומן הנכון קשות יותר לצחצוח והן פגיעות יותר לעששת ולדלקות חניכיים.

כיצד מתבצע טיפול יישור שיניים באמצעות סמכים?

יישור השיניים מבוצע באמצעות מכשירים קבועים המודבקים של השיניים ובעזרת מכשירים שניתן להסירם (פלטות ומכשירים פונקציונליים).

הטיפול הנפוץ הינו על ידי סמכים ממתכת הדבוקים לשיניים וחוט מתכת המחבר ביניהם ועליו קפיצים שונים. החוט מוצמד למקומו בעזרת גומיות. כאשר מותחים את החוט מופעל לחץ על השיניים הגורם לתזוזתן בכיוון הרצוי.

אופן הטיפול נקבע ע”י האורתודונט לאחר ביצוע הבדיקה וקביעת האבחנה. לצורך הבדיקה נדרשים לרוב צילומי רנטגן, אנליזה ממוחשבת של יחסי הלסתות והשיניים, צילומי פנים ותבניות גבס של קשתות השיניים.

משך הטיפול האורתודנטי תלוי בגיל ובחומרת ליקוי הסגר ויכול להימשך כשנה וחצי ויותר. הסמכים והחוטים מודבקים בלסת אחת או בשתי הלסתות לפי הצורך. במקרה של חוסר מקום נדרשת לעיתים עקירת שיניים קבועות.

האם הטיפול כואב?
לאחר הדבקת הסמכים ומתיחת החוט בפעם הראשונה, קיימת אי נוחות ועלול להופיע כאב עקב הלחץ המופעל על השיניים. לאחר מספר ימים מתרגלים ללחץ, ההולך ונעלם עם תזוזת השיניים.

יישור שיניים שקוף:

יישור שיניים עם קשתיות שקופות מתאים לכל המטופלים ולכל ליקויי הסגר (צפיפות, מרווחים, בליטה שיניים, לסת צרה ועוד).

מתבצעת באמצעות סדרת קשתיות פלסטיק שקופות – בלתי נראות, המותאמות באופן אישי לכל מטופל ומזיזות את השיניים בהדרגה באמצעות אטצ'מנטים (מחברים) מיוחדים, עד שהן מגיעות למצבן האופטימלי.

יישור שיניים בשיטת זו מבוסס על טכנולוגיית לייזר תלת מימדית ממוחשבת, מהמומלצות בעולם.

היתרונות בטיפול זה:

  • אסתטיקה – הקשתיות שקופות וכמעט שלא ניתן להבחין בהן במהלך הטיפול

  • נוחות וכאב – בשונה מגשר מתכתי – הקשתיות דקות נוחות ולא מפריעות ללשון ולשאר רקמות הפה

  • שמירה על היגיינה – מכיוון שהקשתיות נשלפות – ניתן להסירן לפני צחצוח השיניים וניתן לשמור בקלות על ההיגיינה האוראלית

  • בשיטה זו אין מגבלה באוכל – מכיוון שמסירים את הקשתיות לפני האוכל ניתן לאכול את כל סוגי המזון ואף מזון קשה או דביק לא מהווה בעיה.

  • טיפול קצר יותר – בזכות התכנון הממוחשב – וכן הדיוק והשליטה בתזוזת השיניים ניתן בשיטה זו לסיים את הטיפול במרבית המקרים בפרק זמן קצר יותר בהשוואה לשיטות אחרות ליישור שיניים.

אצלנו תזכו להנות מיחס אישי, מקצועיות וציוד מהמתקדמים בעולם.

כל הטיפולים מבוצעים באמצעות רופאים מנוסים, שהינם בוגרי לימודי רפואת שיניים במוסדות מובילים בארץ ובעולם. צוות הרופאים זמין תמיד בליווי אישי, בייעוץ מקצועי ובהתאמת סוג הטיפול הנדרש.

beautiful-dentist-working-dental-clinic.

מידע נוסף ומאמרים:

על שמירה וצחצוח

נכון של השיניים

על הלבנת שיניים

מתי להגיע לביקור ראשון אצל רופא השיניים לילדים?

bottom of page